İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme Bölümü

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve İşletme bölümü olarak önceliğimiz #İstinyelilik manifestosu ile ortaya koyduğumuz ve 21. yy. yetkinlikleri arasında yer alan beceri ve yetkinliklere sahip bireyler yetiştirmektir. Bu yetkinlikler şunlardır:

Lider – Yönetmeyi bilen ve koordine eden
Takım ruhu ile çalışan – İletişim ve İşbirliği yüksek
Rekabetçi – Problem çözen
Akılcı ve stratejik düşünen – Doğru karar veren
Bilgiye değer veren – Yaratıcı ve girişimci
Evrensel etik değerlerle yaşayan – İnsan odaklı
Çalışkan – Esnek olabilen
Topluma karşı sorumlu – Duygusal zekaya sahip

İşletme bölümü, 1 yıllık İngilizce hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitim ve öğretimi sunmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Alanında en iyi üniversitelerden mezun, sektör deneyimli, öğrenciyi anlayıp destek verebilen, bilim üreten ve kendini güncel tutan hocalardan oluşan yetkin bir akademik kadronun yol göstericiliğini sunuyoruz. Bu sayede öğrencilerin doğru bilgiye ulaşmalarının, kendi ilgi ve isteklerine uygun becerilere sahip olmalarının bir sonucu olarak mezun olduklarında severek yapacakları ve toplumda saygı görecekleri bir işe sahip olmalarına öncülük ediyoruz.

Bu hedefe ulaşabilmek için, öğrencilerimizin pazarlama, yönetim, finans ve muhasebe, insan kaynakları, bilgi teknolojileri ve programlama, hukuk gibi geniş bir ders yelpazesi içinde kendilerini keşfederek eğitim alma ve öğrenme olanağı bulacakları ve bunları deneyimleyerek iş hayatına hazır olabilecekleri bir ortam sunuyoruz.

Ayrıca, başarılı ve istekli öğrencilerimizin Üniversitemizin organik bağının bulunduğu çözüm ortağı sağlık kurumları ve ilgi ve isteklerine uygun diğer işletmelerde staj yaparak deneyim kazanmaları mümkün olabilecektir.

Özetle İşletme Bölümümüz; küresel bir bakış açısıyla 21. yüzyıl yönetim anlayışının gerektirdiği bilimsel ve mesleki donanıma sahip, çağın gerekleri ile uyum sağlayabilecek bilgi teknolojileri altyapısına hakim, iş hayatına dair fikri olan, en az bir yabancı dilde iletişim kurabilen ve iş/sosyal yaşama dair hedefleri olan, bankacılıktan hava sanayisine kadar hemen her sektör ve alanda görev alabilecek yetkinlikte yönetici adayları ve girişimciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark