İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İstinye Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde eğitim süresi dört yıl olup, Lisans eğitimi verilmektedir. Bölümlerdeki eğitim dili Türkçedir. Fakültemizde eğitim-öğretim faaliyeti gösteren Ekonomi, İşletme, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleri bulunmaktadır:

Fakültemiz, öğrencileri yaşadıkları dünyayı daha iyi anlayabilecek bilgilerle donatmak için gerek ulusal gerekse uluslararası boyutta kamu kuruluşları ile özel işletmeler arasında ortaya çıkan etkileşimleri inceleyen konuları temel ilgi alanın olarak benimsemiştir. Fakültemiz, bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimizin, analitik düşünebilen ve her türlü düşünceyi saygı ve hoşgörü ile dinleyebilen, sorgulayıcı, araştırmacı, özgür ve yaratıcı düşünmeye, yenilikçi yaklaşımlara açık, yaşadığı çevre ve toplumsal sorunlarla ilgili çözümler üretebilen mezunlar olarak yetişmesini amaçlamaktadır. Fakültemiz, öğrencilerimize, ileri teknoloji ile desteklenmiş yenilikçilik, insan odaklılık, katılımcılık ve adalet değerlerini merkezine alan ve tüm paydaşlarımıza katma değer yaratan, kaliteli bir eğitim-öğretim sunmayı ilke edinmiştir.

Fakültemiz sadece ulusal değil uluslararası alanlarda da eğitim-öğretiminin kalitesi ve hem akademik hem de bilimsel başarılarıyla tanınmayı ve tercih edilmeyi benimsemiştir. Fakültemiz, öğrencilerini küresel standartlarda bilgi ve beceriyle donatılmış, sosyal yönü gelişmiş bireyler yetiştirmek için dünyadaki ve ülkemizdeki gelişim boyutlarını sürekli izleyecek şekilde yetiştirmektedir. Fakültemiz toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla ülke, bölge, kent, sanayi çevresindeki toplumsal, teknolojik, bilimsel, sosyal, kültürel ve ekonomik yapıya katkı sağlamaktadır. Analitik düşünebilen, etik değerlere ve topluma bağlı, aidiyet duygusu güçlü sosyal, özgüvenli ve öğrenmeye açık, yaratıcı ve profesyonel yeteneklere sahip mezunlar yetiştirmeyi görev bilen Fakültemiz, uluslararası standartlara ulaşmak amacıyla yenilikçi, rekabetçi, girişimci ve uygulamaya dönük programlar üretme, bu programları teknoloji tabanlı eğitimle birleştirerek Türkiye’nin gelişimine çok boyutlu katkılar sağlama misyonunu da taşımaktadır.

Bilgi Formu

Fakülte hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerini bırakabilir, eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsin.

İletişim formundaki bilgilerim doğrultusunda programlar, etkinlikler ve üniversite ile ilgili gelişmeler hakkında SMS, e-posta ve telefon gibi iletişim kanallarından benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark