İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi hem bilimsel ve akademik hem de uygulamaya dönük başarılarıyla ulusal ve uluslararası arenada tercih edilen bölümlere sahip olmayı temel ilke olarak benimsemiştir.

Fakültemiz bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimize mesleki bilgilerin yanında, bugünün ve geleceğin fark yaratan insanlarının sahip olması gereken yeteneklerin ortamını sağlıyoruz:

  • Lider – Yönetmeyi bilen ve koordine eden
  • Takım ruhu ile çalışan – İletişim ve İşbirliği yüksek
  • Rekabetçi – Problem çözen
  • Akılcı ve stratejik düşünen – Doğru karar veren
  • Bilgiye değer veren – Yaratıcı ve girişimci
  • Evrensel etik değerlerle yaşayan – İnsan odaklı
  • Çalışkan -Esnek olabilen
  • Topluma karşı sorumlu – Duygusal zekaya sahip

Alanında en iyi üniversitelerden mezun, sektör deneyimli, öğrenciyi anlayıp destek verebilen, kendini güncel tutan hocalardan oluşan yetkin bir akademik kadroya sahibiz.
İngilizce bölümlerimiz bir yıl İngilizce hazırlık ve dört yıl bölüm derslerinden oluşmaktadır. Türkçe bölümlerimiz dört yıl olup, öğrenciler eğer isterlerse bir yıllık İngilizce hazırlık okuyarak İngilizce bilgilerini üst düzeye çıkarabilirler.

Fakültemiz, uluslararası standartlara ulaşmak amacıyla yenilikçi, rekabetçi, girişimci ve uygulamaya dönük programlar üretme, bu programları teknoloji tabanlı eğitimle birleştirerek Türkiye’nin gelişimine çok boyutlu katkılar sağlama misyonunu da taşımaktadır.

Bu amaçla öğrencilerini ileri teknoloji ile desteklenmiş, küresel standartlarda bilgi ve beceriyle donatılmış, sosyal yönü gelişmiş bireyler olarak dünyadaki ve ülkemizdeki gelişim boyutlarını sürekli izleyecek şekilde yetiştirmektedir.

Bilgi Formu

Fakülte hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerini bırakabilir, eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsin.

İletişim formundaki bilgilerim doğrultusunda programlar, etkinlikler ve üniversite ile ilgili gelişmeler hakkında SMS, e-posta ve telefon gibi iletişim kanallarından benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark